تماس با ما

ایمیل

pooyeshdiecast@yahoo.com

ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه 8 الی 20

طراحی قالب های صنعتی به چه صورت است؟

طراحی و ساخت قالب های صنعتی, برای قالب سازی، تفاوتی نمی کند که از کدام روش استفاده می کنید و قصد دارید چگونه قالبی بسازید، در هر حال اولین مرحله ساخت قالب ها طراحی آن ها است.

طراحی قالب ها باید بر اساس نوع قطعه مورد نظر انجام گیرد. تمام پیچیدگی ها و ریزه کاری قطعات مورد نظر باید درون قالب نیز در نظر گرفته شود. در حقیقت قالب های طراحی شده مکمل قطعات ما باید باشند.

طراحی قالب ها معمولا به وسیله برخی نرم افزارهای معروفی CATIA و IMOLD طراحی می شوند. در زمان طراحی باید تمام مشخصات قطعه مورد نظر از جمله ابعاد، جنس و ظرافت قطعه را به نرم افزار دهیم تا طراحی و تولید قالب به صورت دقیق تری انجام شود.

 

قالب سازی صنعتی

طراحی و ساخت قالب های صنعتی

قالب سازی (Molding) در صنعت یک فرآیند تولید قطعه می باشد که با شکل دادن به مایع یا مواد خام شکل پذیر توسط یک جسم صلب به نام قالب انجام می گیرد.

هنگامی که می خواهیم از یک قطعه به تعداد زیاد تولید کنیم، ساخت هر قطعه به صورت جداگانه منطقی نیست و بهتر است یک قالب را طراحی کرده، آن را بسازیم و سپس قطعات را از روی آن قالب تولید کنیم.

در واقع ساخت قالب اولین قدم برای تولید انبوه قطعات است.

هرچه ساخت قطعات دارای ظرافت و دقت بالاتری باشد، در قالب ساخته شده نیز باید ظرافت و حساسیت بیشتری اعمال کرد.

هم چنین هرچه قطعه پیچیده تر باشد، ساخت قالب نیز دشوار تر است.

قالب ها بسته به جنس قطعات تولیدی، متفاوت هستند چرا که قطعات می توانند از جنس پلاستیک، شیشه، فلز یا سرامیک باشند که هر کدام قالب مخصوص به خود را دارند.

انواع قالب های صنعتی

طراحی و ساخت قالب های صنعتی

 

• قالب ریخته گری

• قالب تزریق پلاستیک

• قالب آهنگری

• قالب پرس

قالب ریخته گری

قالب ریخته گری از جمله قالب های پرکاربرد در صنعت است که خود دارای 3 روش مختلف از جمله روش دایکاست، ریژه و ماسه ای است.

با توجه به نوع و جنس قطعات مورد نظر از یکی از این روش ها استفاده می شود. به طور مثال از روش دایکاست برای ساخت قطعات آلومینیومی با ضخامت 1.5 تا 15 میلی متر استفاده می شود. اما از روش ریژه برای ساخت قطعات آلومینیومی که ضخامت آن ها یکنواختی ندارند استفاده می شود. اما روش ماسه ای یکی از رایج ترین روش های تولید قطعات فلزی است.

 

تماس: 09394747284

اینستاگرام: pooyeshdiecast

واتساپ: 989394747284

حجره اینترنتی: پویش دایکاست

ساعت کاری: ۸ الی ۱۸

آدرس: تهران، بعد از پلیس راه شریف آباد، شهرک صنعتی عباس آباد، بلوار ابن سینا، خیابان خیام، خیابان جامی جنوبی، پلاک ۸۸۲، شرکت صنعتی آتیران،

مدیریت: سیاوش کرمی


کارخانه قالب سازی و ریخته گری در تهران , کارخانه قالب سازی در تهران , کارخانه ریخته گری در تهران , قالب سازی در تهران , ریخته گری در تهران , دایکاست کاری در تهران , قالب سازی صنعتی در تهران , ریخته گری چیست , ریخته گری آلومینیوم , ریخته گری آلومینیوم در تهران , ریخته گری تهران , دایکاست تهران , دایکست تهران , قالب سازی تهران , قالب ریخته گری چیست , ریخته گری دایکاست , ریخته گری دایکاست تهران , کارگاه ریخته گری در تهران , ریخته گری فولاد , ریخته گری فلزات , انواع روش های ریخته گری pdf , آدرس کارخانه ریخته گری تهران , کار ریخته گری در تهران , صنایع ریخته گری تهران کجاست , لیست شرکت های ریخته گری تهران , بازار ریخته گری تهران , قیمت ریخته گری چدن در تهران , قیمت ریخته گری آلومینیوم , قیمت ریخته گری آلومینیوم در تهران
مشاوره رایگان