تماس با ما

ایمیل

pooyeshdiecast@yahoo.com

ساعات کاری

شنبه تا پنج شنبه 8 الی 20

آشنایی با انواع مختلف قالب سازی

صنایع خودرو سازی, همانطور که می دانید، قطعات مختلفی که در بسیاری از وسایل و صنایع به کار می روند، کاربرد بسیار زیادی در این صنایع دارند. به صورت کلی، می توان گفت که هر وسیله مکانیکی یا پلاستیکی، از قطعات مختلفی ساخته می‌شود که به طور کلی، تمامی این وسایل، با در کنار هم قرار گرفتن این قطعات کوچک و درشت ساخته می شوند؛ اما مسئله‌ای که در ساخت این وسایل و لوازم اهمیت دارد، تولید این قطعات کوچک یا بزرگ است. این قطعات شکل ها و فرم های مختلفی دارند و از نظر جنس با هم تفاوت دارند.

تمامی این قطعات، به وسیله قالب سازی تولید می شوند. قالب سازی، امروزه پیشرفت بسیار زیادی کرده و توسط دستگاه‌های حرفه ای و پیشرفته این قطعات را تولید میکنند.

صنعت قالب سازی، از انواع مختلفی برخوردار است؛ که هر کدام از این انواع مختلف، کاربرد خودشان را دارند و از اهمیت بسیار زیادی در صنعت ما برخوردار هستند. از انواع این صنعت بزرگ، می توان به قالب سازی با قالب های فلزی یا همان قالب سازی فلزی، قالب سازی به روش تزریق پلاستیک، قالب سازی به روش دایکاست و قالبسازی به روش ترموستینگ اشاره کرد که هر کدام از این انواع مختلف، اهمیت بسیار زیادی در صنایع دارند و کاربرد آنها برای تولید تعداد بالای قطعات مختلف است.

ساخت قالب برای صنایع خودروسازی

صنایع خودرو سازی

بسیاری از صنایع موجود در کشور به قالب سازی و ساخت انواع قالب های متناسب با نیاز کارخانه ها و کارگاه ها نیازمند است. بنابراین شما می توانید اگر صاحب یک کارخانه یا یک کارگاه ساخت قطعات خودرو هستید به راحتی با خرید انواع قالب های موجود در بازار نیازهای کارخانه و کارگاه خود را برطرف نمایید.

ساخت قالب برای صنایع خودروسازی می تواند بسیار مهم قلمداد شود بنابراین ساخت هر نوع قالب نیازمند مهندسان حرفه ای بوده که می توانند به راحتی هرآنچه را که شما نیاز دارید را طراحی نموده و آن ها را بسازند.

ساخت قالب ها عمدتا فرآیندی است که نیازمند نیروهای حرفه ای و کارشناس بوده که با صبر و تجربه خود بهترین نوع قالب های موجود در بازار را برای کارخانه داران طراحی کرده و در نهایت بسازند.

در این مسیر کمک گرفتن از مهندسان مکانیک، متالوژی و طراحان صنعتی می تواند گره گشا باش.

بنابراین شما می توانید به راحتی با کمک گرفتن از تجربه و سواد این افراد به قالب های مورد نظر خود دست پیدا کنید.

کاربرد قالب سازی پلاستیکی در صنعت

کاربرد انواع قالبسازی پلاستیک در صنعت، قالبسازی پلاستیک بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. از گذشته یکی از قدیمی ترین روش‌ها برای تولید سلاح و ابزار بوده است.

برای مثال: قالب شمشیر، قالبهای ساخت ادوات کشاورزی، صنایع اسباب بازی، قطعات یخچال و تلوزیون، قالب موبایل و… از این روش تولید می‌شوند. علاوه بر آن این روش برای تولید قطعات پزشکی مانند: سرنگ، سرپوش و وسایل پلاستیکی موجود در دندانپزشکی استفاده می‌شود.

تولید قطعات پلاستیکی خودرو

در خودروها به جز لوازمی که نیاز به مقاومت و استحکام بالایی دارد و باید حتما از فلز استفاده شوند. قطعاتی دیگر وجود دارند که در تولید آنها از پلاستیک فشرده استفاده می‌شود.

برای نمونه در خودروسازی در تولید قطعاتی که با گرما و سایش سروکار دارند مانند: موتور، گیربکس و… از فلز استفاده می‌شود.

اما قطعه های دیگر از جمله: مهره‌ها، باتری، قطعات داخلی خودرو تماما از پلاستیک تولید می‌شوند. این قطعات را با روش قالبسازی پلاستیک چیست تولید می‌کنند.

و در آخر

امیدواریم از خواندن این مقاله استفاده لازم را برده باشید.

به شما بزرگواران پیشنهاد می دهیم تا دیگر وبلاگ های ما را نیز مشاهده بفرمایید.

تماس: 09394747284

اینستاگرام: pooyeshdiecast

واتساپ: 989394747284

حجره اینترنتی: پویش دایکاست 

ساعت کاری: ۸ الی ۱۸

آدرس: تهران، بعد از پلیس راه شریف آباد، شهرک صنعتی عباس آباد، بلوار ابن سینا، خیابان خیام، خیابان جامی جنوبی، پلاک ۸۸۲، شرکت صنعتی آتیران،

مدیریت: سیاوش کرمی


کارخانه قالب سازی و ریخته گری در تهران , کارخانه قالب سازی در تهران , کارخانه ریخته گری در تهران , قالب سازی در تهران , ریخته گری در تهران , دایکاست کاری در تهران , قالب سازی صنعتی در تهران , ریخته گری چیست , ریخته گری آلومینیوم , ریخته گری آلومینیوم در تهران , ریخته گری تهران , دایکاست تهران , دایکست تهران , قالب سازی تهران , قالب ریخته گری چیست , ریخته گری دایکاست , ریخته گری دایکاست تهران , کارگاه ریخته گری در تهران , ریخته گری فولاد , ریخته گری فلزات , انواع روش های ریخته گری pdf , آدرس کارخانه ریخته گری تهران , کار ریخته گری در تهران , صنایع ریخته گری تهران کجاست , لیست شرکت های ریخته گری تهران , بازار ریخته گری تهران , قیمت ریخته گری چدن در تهران , قیمت ریخته گری آلومینیوم , قیمت ریخته گری آلومینیوم در تهران
مشاوره رایگان